Prešov nestačil na dánsky Kolding a prehral 29:31

04.10.2010 Celý región

Prešov 3. októbra (TASR) - Hádzanári úradujúceho slovenského šampióna Tatrana Prešov prehrali v nedeľu v zápase 2. kola hlavnej súťaže Ligy majstrov s dánskym KIF Kolding o dva góly 29:31.
Zverenci trénera Rastislava Trtíka sa najbližšie v elitnej súťaži predstavia 10. októbra na palubovke švédskeho IK Sävehof. Prešovčania majú na konte v B-skupine dve prehry z dvoch zápasov, keď v prvej konfrontácii nestačili rovnako doma na maďarský MKB Veszprém 27:35.

B-skupina:
Tatran Prešov - KIF Kolding (Dán. ) 29:31 (13:17)
Zostava a góly Prešova: Krupa, Popčák - Mažár 4, M. Urban 3, Tumidalský 6, Mikéci 3, Antl, Dudáš 1, Géci, Mazúr 1, Kristopans 2, Menkovič 2, Radčenko 1, Sobol 6/3, Krok, Marušák - najviac gólov KIF: Christiansen 6/1, Sarup 5, Karlsson, Nikolič a Jensen po 4. Rozhodovali: Jurinovič, Mrvica (obaja Chorvátsko)
vylúčení: 0:1
sedemmetrové hody: 4/3-2/2
2400 divákov

O úvodné štyri presné zásahy sa postarali hosťujúci hráči a až po nich sa na konci 7. minúty dostali k slovu Prešovčania, ktorí korigovali Sobolom - 1:4. O šesť minút neskôr už vyhrávali hráči KIF o päť gólov 8:3, keď im do tých chvíľ zo zabezpečenej obrany vychádzali rýchle kontry, no cudzí im nebol ani postupný útok. Domáci vyrovnali hru a v 19. minúte najprv znížili na rozdiel troch gólov (7:10) a štyri minúty pred koncom to už bolo iba 12:14. Záverečné minúty prvého dejstva im však nevyšli, nevychádzala streľba z vyložených príležitostí a v bráne hostí zažiaril Petersen, vďaka ktorému šli do šatní spokojnejší hráči dánskeho klubu - 17:13. Druhý polčas začali lepšie hostia, ale Prešov zlepšil obranu a začali mu vychádzať brejky, z ktorých vyťažil v 39. minúte vyrovnanie na 19:19. Mažárov zásah o minútu neskôr znamenal po prvý raz vedenie Tatrana v stretnutí, ktoré vzápätí umocnil na radosť divákov Urban. V 43. minúte však bolo opäť vyrovnané (22:22) a v bráne hostí miestami čaroval Erevik. Zeleno-bielym teda opäť nešla streľba a hráči Koldingu sa po sedmičke Mikkelsena ujali vedenia 25:22. Dánsky tím postupne zlepšil obranu, eliminoval prešovské útoky a napriek mohutnému záveru súpera zaslúžene zvíťazil 31:29.

Hlasy trénerov:
Ingemar Linell, tréner KIF: "Som spokojný s priebehom zápasu. Bol to náročný duel, pretože sme hrali proti vysokým a fyzicky vybaveným hráčom. Vždy je dobré, keď sa nám podarí zvíťaziť vonku. V závere zápasu sme získali veľa sebavedomia a s dvoma bodmi sme spokojní. "
Rastislav Trtík, tréner Tatrana: "Blahoželám súperovi k zisku dvoch bodov, bohužiaľ tento zápas sme nevyhrali s jedného dôvodu, zahodili sme jedenásť čistých príležitostí. Chlapcov chcem pochváliť za bojovnosť, neúnavný tlak počas šesťdesiatich minút a divákov za povzbudzovanie, najmä vo chvíľach, keď sa lámal zápas. "